Własność spółdzielcza i wyodrębniona lokalu mieszkalnego. 
Co warto wiedzieć, jak zmienić?

 
Jedno mieszkanie, dwa rodzaje własności 
Wielu z nas, członków spółdzielni nie wie jaki ma tytuł prawny do lokalu (mieszkania) w którym mieszka. Wielu wydaje się, że kupiło mieszkanie, zrobiło wpis do księgi wieczystej i jest pełnoprawnym, jedynym właścicielem mieszkania. 
 
 

Kto jest członkiem spółdzielni? Jak się nim stać?

 
Na te pytania odpowiada sobie za pewne wielu z Was. Czy warto? Owszem! Czy członkostwo w spółdzielni niesie za sobą jakieś korzyści? Oczywiście, że tak, a przynajmniej- POWINNO!

Odpowiedź na pytanie, kto może być członkiem spółdzielni mieszkaniowej wskazują przede wszystkim przepisy art. 3 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych
 
 

JAK RACJONALNIE GOSPODAROWAĆ CIEPŁEM W MIESZKANIU

Koszty utrzymania naszych lokali stale wzrastają. Na część opłat nie mamy bezpośredniego wpływu, natomiast warto wprowadzić w życie zasady, które pozwolą nam oszczędzić tam, gdzie jest to możliwe – czyli przede wszystkim na mediach. 

Z uwagi na trwający sezon grzewczy, w tym artykule skupimy się na kosztach ogrzewania. Niezależnie od tego, czy wasz budynek wyposażony jest w węzeł cieplny, czy w kotłownię, a także czy posiadacie w lokalu ciepłomierze, podzielniki ciepła czy też lokal nie jest opomiarowany, większe zużycie ciepła wiąże się z wyższymi kosztami.
Rozliczenia kosztów dostawy ciepła - przydatne informacje

Na forum "Pruszków - forum mieszkańców osiedli PSM" ostatnio pojawiają się posty związane ze sprawami opłat za ciepło i ich rozliczeń. 

Pragniemy wyjaśnić skąd wynika różnica w terminach rozliczeń.
W Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej funkcjonują dwa sposoby rozliczeń : 
  • mieszkania posiadające podzielniki (liczniki) ciepła ("system" zindywidualizowany)
  • mieszkania nie posiadające podzielników ("system" zryczałtowany)