Własność spółdzielcza i wyodrębniona lokalu mieszkalnego.
Co warto wiedzieć, jak zmienić?
Jedno mieszkanie, dwa rodzaje własności
Wielu z nas, członków spółdzielni nie wie jaki ma tytuł prawny do lokalu (mieszkania) w którym mieszka. Wielu wydaje się, że kupiło mieszkanie, zrobiło wpis do księgi wieczystej i jest pełnoprawnym, jedynym właścicielem mieszkania.
Na te pytania odpowiada sobie za pewne wielu z Was. Czy warto? Owszem! Czy członkostwo w spółdzielni niesie za sobą jakieś korzyści? Oczywiście, że tak, a przynajmniej- POWINNO!
Odpowiedź na pytanie, kto może być członkiem spółdzielni mieszkaniowej wskazują przede wszystkim przepisy art. 3 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych
Koszty utrzymania naszych lokali stale wzrastają. Na część opłat nie mamy bezpośredniego wpływu, natomiast warto wprowadzić w życie zasady, które pozwolą nam oszczędzić tam, gdzie jest to możliwe – czyli przede wszystkim na mediach.
Z uwagi na trwający sezon grzewczy, w tym artykule skupimy się na kosztach ogrzewania. Niezależnie od tego, czy wasz budynek wyposażony jest w węzeł cieplny, czy w kotłownię, a także czy posiadacie w lokalu ciepłomierze, podzielniki ciepła czy też lokal nie jest opomiarowany, większe zużycie ciepła wiąże się z wyższymi kosztami.